KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM BÖLÜMÜ

23.06.2008 tarihinde hastanemizin Zübeyde Hanım Doğumevi ile birleşmesi ile kadın doğum kliniğimiz hastanemiz bünyesinde fiilen çalışmaya başlamıştır. Kliniğimizde 21 sezaryen, 4 ameliyathane (uyandırma), 18 nisaiye, 16 yüksek riskli gebelik ve 31 septik olmak üzere toplam 111 yatak vardır. 21 yataklı doğum takip salonumuz mevcuttur. Kliniğimiz acil servis, poliklinikler, doğumhane, yataklı servisler ve ameliyathaneleri ile tüm başvuran hastalarımıza en iyi ve yeterli tıbbi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Kliniğimizde 1 klinik şefi 21 uzman doktor ve 5 asistan doktor hizmet vermektedir.

 

Sunulan Hizmetler:

 

• Poliklinik hizmeti
• Klinik hizmeti

 

Poliklinik Hizmetleri

 

Hafta içi her gün 08-17 saatleri arasında hastanemiz D-blok giriş katında 9 adet polikliniğimizde deneyimli uzman hekimlerimiz tarafından poliklinik hizmeti verilmektedir. Bu hizmetlerde gelişmiş ultrason cihazları ile ayrıntılı laboratuar tetkiklerinden yararlanılmaktadır. Gebeler için bu hizmetlerin yanında, fizik tedavi, diş tedavisi, psikiyatrik muayene ve tedavi hizmetlerimiz sunulmaktadır.

 

OBSTETRİK (GEBE TAKİBİ

 

Kliniğimizde gebelik ve gebelik sonrası dönemde (lohusa), hastalarımıza hizmet verilmektedir. Gebelik süresince gerekebilecek tüm tetkik ve girişimler kliniğimiz bünyesinde yapılabilmektedir. Hastanemiz riskli gebeliklerin takip ve tedavisi için, cihaz ve ekip bakımından tam donanımlı ve yeterlidir. Gebelere eğitim proğramlarımız mevcuttur.

 

ÜREME ENDOKRİNOLOJİSİ ve KISIRLIK

 

Kliniğimizde doğurganlık döneminde ve postmenopozal dönemde hormonal bozuklukların tanı ve tedavisi ile kısırlık takip ve tedavisi yapılmaktadır.

 

GENEL JİNEKOLOJİ VE JİNEKOLOJİK ONKOLOJİ

 

Kliniğimizde myom, yumurtalık kistleri, rahim ameliyatları (histerektomi, rahim sarkması ameliyatları, idrar kesesi - idrar kaçırma ameliyatları, rahim- rahim ağzı- yumurtalık kanseri cerrahisi, kolposkopik rahim ağzı incelemesi, endoskopik cerrahi, laparoskopik, histereskopik tanı ve tedavi) yapılmaktadır.

 

AİLE PLANLAMASI

 

Hastanemize başvuran hastalarımıza ayaktan korunma yöntemleri konusunda eğitim verilmektedir. Aile planlaması için tüm yöntemler ücretsiz uygulanmaktadır.

 

DOKTORLARIMIZ

* Prof.Dr.Tuncay KÜÇÜKÖZKAN

* Op.Dr.Ayçağ YORGANCI

* Op.Dr.Banu SEVEN

* Op.Dr.Özlem GÜNDÜZ

* Op.Dr.Elif YILMAZ

* Op.Dr.Fatih Sinan ÖZCAN

* Op.Dr.Fatma Doğa ÖCAL

* Op.Dr.Gürcan AKGÜL

* Op.Dr.Handan ÖZKAN

* Op.Dr.Hilmi YILDIRIM

* Op.Dr.İsmail Burak GÜLTEKİN

* Op.Dr.Nusret ŞANAY

* Op.Dr.Seda ŞAHİN AKER

* Op.Dr.Yeşim ÖZKAYA UÇAR

* Op.Dr.Nihan GÜNERİ DOĞAN

* As.Dr.Betül TOKGÖZ

* As.Dr.Bilal İÇER

* As.Dr.Dilek MENEKŞE BEŞER

* As.Dr.Eda Adeviye KARACAASLAN

* As.Dr.Gökçen BIÇAKCI

* As.Dr.İlknur SAYAR

* As.Dr.İnci HALİLZADE

* As.Dr.Mehmet Alican SAPMAZ

* As.Dr.Meryem CEYHAN

* As.Dr.Murad GEZER

* As.Dr.Özlem GÜNDÜZ

* As.Dr.Özlem IŞITAN

* As.Dr.Rukiye KIZILIRMAK

* As.Dr.Sefanur Gamze KARACA

* As.Dr.Selin BİLGİN

* As.Dr.Selma MAHMUTOĞLU

Bölümümüze Ulaşmak İçin:

Kadın Doğum Bölümü : Hastanemiz D-blokta yer almaktadır.

Telefon: (312) 305 60 00 - (312) 305 63 74 - (312) 305 63 75