EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ

Evde Sağlık Hizmeti; Özveri Şefkat Sevgi Sabır Hoşgörü Güvenle , verilir.

EVDE SAĞLIK HİZMETİ NEDİR?

Evde Sağlık Hizmeti,yatağa bağımlı ve kronik hastalığı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır.

Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi,uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

AMAÇ

Tedavinin takibi Tahliller Heyet raporlarının yenilenmesi Tıbbi bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması Sosyal ve psikolojik destek

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Evde Sağlık Hizmetlerinden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken,yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanamamaktadır.

NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Hastanemiz (312) 305 63 90 numaralı telefonu arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Hastanemizde Evde Sağlık Hizmetleri sadece hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Evde Sağlık Hizmetlerine kayıt yaptıran hasta veya hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese Evde Sağlık Ekibi giderek genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme heyet raporlarının yenilenmesi Evde Sağlık Hizmetleri tarafından yapılmaktadır.

HASTA ZİYARETLERİ HANGİ SIKLIKLA YAPILIR VE NE KADAR SÜRER?

Hastalar belli periyotlarla ziyaret edilerek bakım ve tedavileri düzenli olarak yapılır. Hastanın hangi sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiği bakım ve tedavi planı doğrultusunda hekim tarafından belirlenir. Ayrıca lüzum halinde hastaların klinik tedavileri için hastaneye nakilleri yapılır. Hastalarımızın sağlık ihtiyaçları ve hastalık halleri sona erene kadar gereli bütün sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanır.

Evde Sağlık Hizmeti, Evde Fototerapi ve Ek Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Tanıtım Rehberi