Uzm. Dr. Hilal BİTEN
Başhekim yardımcısı

1983 yılında Diyarbakır'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Ankara'da tamamladı. 2008'de Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Kars/Digor/Kocaköy'de Pratisyen Hekim olarak devlet yükümlülük görevini icra etti.

2008-2013 yılları arasında Adnan Menderes üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Göz Hastalıkları ihtisasını tamamladı.

Manisa ili Demirci ilçesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştı.2014-2015 yılları arasında Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı görevini yerine getirdi. Bu süre zarfında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Verimlilik Gözlemcisi olarak görev yaptı.

2015 Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri'de Chicago Şehri, İllinois Üniversitesi'nde Pediatrik Retina üzerine eğitimini tamamladı. i-ROP ekibine dahil olarak Prematüre Retinopatisi ile ilgili yapmış oldukları çalışmalara katıldı. Halen, Dr. Sami Ulus Kadın Doğum Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Sorumluluk Alanları:

-Karne çalışmaları

-Verimlilik

-Sağlık Turizmi

-ARGE

-Balgat Semt Polikliniği